PRZYSŁONY

Elewacyjna

Rolety elewacyjne

 

Nawet w sytuacji, gdy dom jest już całkowicie wykończony, można zamontować w nim rolety elewacyjne KALIMA RS lub RR. Ich pancerz zwija się do skrzynki umieszczonej na murze, nad wnęką okienną. Jest to najbardziej uniwersalny system. Rolety elewacyjne założyć można w najróżniejszych obiektach, niezależnie od sposobu i techniki ich wznoszenia.

Obudowa skrzynki dostępna jest w dwóch wariantach: zaokrąglona (RR) lub ścięta pod kątem 45 stopni (RS). Skrzynka, do której zwija się pancerz rolety, montowana jest nad oknem, na elewacji lub we wnęce okiennej. Obudowa rolety, którą idealnie dopasujesz do elewacji i innych elementów architektonicznych, może pełnić rolę dekoracyjną.Przekrój rolety

 

Warto zapoznać się z budową rolety, by lepiej zrozumieć jej funkcjonowanie oraz wiedzieć, na które elementy zwrócić uwagę przy wyborze typu rolety i jej kolorystyki.

 

1. Skrzynka
W zależności od typu rolety i sposobu zabudowy może być ukryta pod tynkiem lub widoczna – wówczas możliwe jest jej lakierowanie na dowolny kolor lub okleinowanie w wybranym z kilkudziesięciu wzorów.


2. Wał nawojowy i napęd
Wał, na który zwija się pancerz wraz z zamocowanym napędem ręcznym lub elektrycznym.


3. Pancerz
Składa się z profili aluminiowych wypełnionych pianką poliuretanową. Dostępny w trzech wariantach wysokości profili, w ponad 20 atrakcyjnych wzorach i kolorach.


4. Dolna listwa
Wykończona uszczelką, może być wyposażona w dodatkowe zabezpieczenia. Jest to element stabilizujący pancerz.


5. Prowadnice
W zależności od systemu aluminiowe lub PVC, wyposażone w uszczelki szczotkowe zapewniające płynną i cichą pracę rolety.

 

 

 

 

Kolorystyka

Pancerz rolety dostępny jest w niemal 20 kolorach, a obudowa, tak jak inne produkty VIDOMONT, w ponad 200 kolorach RAL i kilkudziesięciu okleinach.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015 VIDOMONT

 | Polityka prywatności

Projekt i wdrożenie: