Drzwi stalowe

Największy wybór drzwi stalowych w mieście Leżajsk

Drzwi Stalowe PASSIVE 90mm


90 mm grubość skrzydła


Dla drzwi z ościeżnicą MET/DREW
Ud od 0,63 W/m2K
 dla drzwi pełnych
Ud od 0,78 W/m2K dla drzwi przeszklonych

Dla drzwi z ościeżnicą ALU
Ud od 0,7 W/m2K dla drzwi pełnych
Ud od 0,8 W/m2K dla drzwi przeszklonych


30 dB wyciszenie

Linia PASSIVE

Linia drzwi Passive nie bez przyczyny uznawana jest, jako półka drzwi dla najbardziej wymagających klientów. Drzwi metalowe cechują się niezwykle wysoką wytrzymałością, sztywnością i trwałością. W połączeniu z nową technologią, ciepłota tych drzwi, spełnia najbardziej wyśrubowane normy termiczne dla budownictwa pasywnego. Szczególnie rekomendowane do nowo powstałych domów jednorodzinnych. Jeżeli chodzi o drzwi zewnętrzne, stawia się je w elitarnym szeregu. Drzwi te mogą występować z ościeżnicą metalowo-drewnianą lub alternatywnie z ościeżnicą aluminiową. W standardzie jest montowany bezpieczny zamek listwowy ROTO Q.


Drzwi Stalowe ARCTIC 72mm


72 mm grubość skrzydła


Dla drzwi z ościeżnicą MET/DREW
Ud od 0.84 W/m2K dla drzwi pełnych
Ud od 1.0 W/m2K dla drzwi przeszklonych

Dla drzwi z ościeżnicą ALU
Ud od 0,9 W/m2K dla drzwi pełnych
Ud od 1,1 W/m2K dla drzwi przeszklonych


30 dB wyciszenie

Linia ARCTIC

Linia drzwi Arctic zdobyła szczególne uznanie wśród klientów ceniących sobie świetny stosunek jakości do ceny. Drzwi o grubości 72mm są optymalnym wyborem w naszym klimacie. Odporne na wilgoć, promieniowanie UV, opady oraz mróz nie wymagają uciążliwych i kosztownych konserwacji. Drzwi posiadają wysokie wyposażenie w standardzie, co deklasuje resztę dostępnych rozwiązań na runku, w tym wariancie cenowym. Rekomendowane do energooszczędnych domów. Mogą być wyposażone w ościeżnicę metalowo-drewnianą lub alternatywnie w ościeżnicę aluminiową. Istnieje możliwość wyboru zamka listwowego ROTO QB lub dwóch zamków standardowych.


Drzwi Stalowe NORDIC 55mm


55 mm grubość skrzydła


Dla drzwi z ościeżnicą MET/DREW
Ud od 0.96 W/m2K
 dla drzwi pełnych
Ud od 1.2 W/m2
dla drzwi przeszklonych


30 dB wyciszenie

Linia NORDIC

Drzwi Nordic to idealne rozwiązanie do nieogrzewanych pomieszczeń takich jak: bezpośrednie wejście do ganku, wiatrołapu, piwnicy czy kotłowni. Pozwalają zachować spójny design dla całego budynku. Linia Nordic posiada szereg zabezpieczeń przed oddziaływaniem warunków pogodowych. Drzwi te występują z ościeżnicą metalowo-drewnianą. Atrakcyjna cena idzie w parze z dobrą izolacją termiczną.


Ościeżnica metalowo / drewniana MET/DREW

Drewno jest świetnym materiałem konstrukcyjnym, który zapewnia wspaniałą izolację cieplną. Niestety drewno jest narażone na działanie warunków atmosferycznych takich jak, opady deszczu czy promieniowanie słoneczne. Przy bezpośrednim kontakcie z wodą i słońcem wymaga stałej konserwacji. Stalowy płaszcz okrywający ościeżnicę jest odporny na warunki atmosferyczne. Ościeżnica MET/DREW jest bardzo trwała, wytrzymała i sztywna. Ościeżnica termiczna łączy zalety drewna i stali, równocześnie eliminując ich wady.


Ciepły próg z blokadą termiczną

Konstrukcja tradycyjnego progu w drzwiach stalowych nie przewiduje przenoszenia dużych obciążeń. Większość z nich jest wytłoczonych z arkusza blachy. W niektórych przypadkach, zwykłe nadepnięcie na próg, potrafi go nieodwracalnie odkształcić. Ciepły próg świetnie przenosi obciążenia ponieważ został wykonany metodą odlewu. Zastosowanie blokady termicznej zapobiega przemarzaniu. Blokada termiczna wykonana jest z tworzywa które jest świetnym izolatorem. Całokształt ogranicza powstawanie mostków termicznych.Wypełnienie pianą poliuretanową PUR

Aby drzwi mogły być ciepłe należy je wypełnić izolatorem. Możliwie najtańszym rozwiązaniem jest wklejenie spienionego polistyrenu czyli styropianu. Niestety styropian nie posiada zbyt dużej twardości i jest podatny na wgniecenia oraz odkształcenia. Piana PUR, w odróżnieniu od styropianu, zdecydowanie lepiej przenosi obciążenia i jest dużo twardsza. Skrzydło drzwiowe zyskuje nowe cechy takie jak odporność na wgniecenia i brak możliwości odkształceń. Wybierając ten typ wypełniania możemy cieszyć się ciepłem, szczelnością i wytrzymałością na długie lata.