Test podłogi winylowej

TEST paneli winylowych w zakresie rozszerzalności termicznej, tradycjne LVT vs HD Mineral Core

Panele winylowe są trwałe, wodoodporna i ciche. Niestety tradycyjna technologia elastycznych winyli, wykonanych w 100% z PVC ma jedną wadę, jest narażona na działanie wysokich temperatur. Wystarczą promienie słońca, aby panele znacząco zwiększyły swoją objętość. Może to powodować powstanie bąbli, nierówności czy wypinać zamki. Nowa generacja paneli z rdzeniem mineralnym HD Mineral Core cechuje się bardzo dużą stabilnością termiczną. Wskaźnik stabilności jest co najmniej 5 razy lepszy niż w zwykłych panelach. Co powoduje, że można je układać nawet w pomieszczeniach o bardzo wysokim nasłonecznieniu. Podczas testu panele poddawane są stopniowemu nagrzewaniu światłem UV, imitującym działanie słońca. Temperatura na powierzchni podnosi się od 24 stC do ok 50 stC, czyli temperatury do jakiej podnosi podłogę bezpośrednie nasłonecznienie w okresie letnim (w upalne dni słońce może podnieść temperaturę aż do 70stC).


Hammer Test – Trwałość paneli winylowych z rdzeniem mineralnym

Hammer Test – pokazujemy różnicę w trwałości nawierzchni różnych paneli podłogowych. Prosty, ale bardzo wymagający test. Bo przecież każdemu może się zdarzyć, upuścić na podłogę żelazko, garnek lub inny ciężki przedmiot. Ważne, aby podłoga wyszła z tego bez szwanku.


TEST trwałości paneli winylowych – test krzesła.

Testujemy różnicę w trwałości paneli winylowych. Test krzesła jest najbardziej agresywnym, ale też najbardziej miarodajnym testem, który sprawdza wytrzymałość systemu podłoga+podkład. Wykonywany jest zgodnie z normą EN ISO 4918 Maszyna z obciążeniem 90kg wykonuje obroty na przygotowanej próbce podłogi ułożonej na podkładzie. Jeden obrót to jeden cykl 25 000 cykli to odpowiednik 10 lat użytkowania. Podłoga powinna przejść 25 000 cykli aby otrzymać klasę 23 lub wyższą! Próbka nr 1 „marketowa” podłoga, tradycyjne panele lvt 4mm + podkład w rolce, wykonany z pianki PE 200kPa przeznaczony do podłóg winylowych wynik przedstawia stan po 2 000 cykli (doszło do połamania zamków, pojawiły się duże szpary, podłoga zdelaminowała się) Próbka nr 2 ta sama „marketowa” podłoga, tradycyjne panele lvt 4mm + podkład wysokiej jakości ARBITON Secura LVT Click Smart N 400kPa przeznaczony do podłóg winylowych wynik przedstawia stan po 20 000 cykli (doszło do pęknięcia zamków, pojawiły się szpary) Próbka nr 3 podłoga winylowa z rdzeniem mineralnym Arbiton Amaron + podkład wysokiej jakości ARBITON Secura LVT Click Smart N 400kPa przeznaczony do podłóg winylowych wynik przedstawia stan po 25 000 cykli (podłoga w nienaruszonym stanie)