WYBÓR ROLET I ŻALUZJI


Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe – które rozwiązanie wybrać?

Na chwilę obecną niemal większość inwestorów decyduje się na montaż przysłon okiennych. Do najpopularniejszych produktów zaliczają się rolety zewnętrzne i żaluzje fasadowe. Najważniejszą cechą przysłon okiennych jest zapewnienie prywatności domownikom oraz odizolowanie się od promieni słonecznych.


Żaluzje fasadowe – pełna kontrola nad światłem

Decydując się na przysłonę zewnętrzną trzeba zastanowić się nad oczekiwaniami do produktu. Określenie potrzeb w tym przypadku jest bardzo kluczowe. Rolety zewnętrzne jaki żaluzje fasadowe skutecznie ochraniają nasze pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem przez promieniowanie słoneczne. Zdecydowanym plusem żaluzji fasadowych jest możliwość swobodnego regulowania kątem lameli. Mamy pełną kontrolę nad ilością wprowadzanego światła do naszych pomieszczeń. Rolety zewnętrzne działają tylko na zasadzie całkowitego lub częściowego zasłonięcia okna.


Roleta zewnętrzna – skuteczny ochroniarz przed zimnem i hałasem

Zdecydowanym plusem rolet zewnętrznych są ich sprzyjające właściwości termiczne, które odczujemy w szczególności w zimie. Analizując fakt że przez okna ucieka największa ilość ciepła nawet do 20% ! Dodatkowa przestrzeń pomiędzy zasłoniętą roletą a oknem przyczynia się do mniejszych strat ciepła. Takie rozwiązanie pozwala wówczas na obniżenie wydatków za ogrzewanie nawet między 10% a 15%. Analizując aspekt naszego klimatu czyli liczbę chłodnych miesięcy, dodatkowa osłona może być szczególnie istotna. Ponadto rolety zewnętrzne są świetną ochroną przed hałasami. Pod względem izolacyjności termicznej i ochrony przed hałasem żaluzje fasadowe wypadają gorzej względem rolet zewnętrznych.


Sterowanie przysłonami – komfort użytkowania jest bardzo ważny

Podczas zakupu przysłon zewnętrznych bardzo istotny jest wybór sposobu sterowania. Według naszych obserwacji 90% inwestorów decyduje się na przysłony z napędem. Zastosowanie automatyki jest niebywale wygodne i komfortowe. Możliwości na rynku jest wiele lecz nasza firma skupiła się na 2 rozwiązaniach. Możliwość sterowania roletami przy pomocy pilota lub wyposażenie przysłon w osprzęt inteligentnego domu FIBARO. Dzięki temu jednym przyciskiem możemy wprawić roletę czy żaluzję w ruch. Dzięki systemowi FIBARO przysłony mogą pracować automatycznie uwzględniając:

Parametry:

– funkcja detekcji napotkanej przeszkody
– parametr wschodu i zachodu słońca
– parametr prędkości wiatru
– parametr temperatury zewnętrznej
– parametr spadku/wzrostu temperatury wewnątrz domu
– parametr obecności w domu lub danym pomieszczeniu
– parametr symulacyjny – symulowanie obecności mieszkańców w domu

Integracja:

– integracja z bramą wjazdową
– integracja z bramą garażową
– integracja z drzwiami zewnętrznymi
– integracja z włącznikiem światła
– integracja z czujnikiem ruchu
– integracja z dowolnym urządzeniem elektrycznym

Kompatybilność urządzeń:

– pełna możliwość inicjowania scen/scenariuszy/warunków otwarcia lub zamknięcia przysłon


Przykładowy osprzęt – FIBARO


Galeria Inspiracji:


previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider