Mity na temat okien drewnianych

 

Dlaczego klienci boją się okien drewnianych?

Wiele ludzi przekonanych jest że okna drewniane:
– mają kiepskie parametry cieplne
– trzeba nieustannie konserwować i naprawiać
– ceny potrafią powalić na kolana

Poszukajmy więc idealnego okna drewnianego na miarę potrzeb XXI wieku.

Jakie warunki powinno spełnić okno drewniane? Przede wszystkim powinno być na tyle ciepłe żeby mogło konkurować z innymi flagowymi systemami dostępnymi na rynku z rodziny okien PCV oraz aluminium. Drugi ważny czynnik to wygoda. Czy okna drewniane mogą być łatwe i wygodne w utrzymaniu? Tak, mogą! A rozwiązanie może być banalnie proste. Trzeci czynnik to koszt okien drewnianych. Nowy sposób produkcji okien drewnianych pozwala mocno ograniczyć ich koszt.

Okna Rzeszów

 

Czas na dowody.

Drewno to naturalny materiał, który sam w sobie ma świetne właściwości izolujące termicznie. W odróżnieniu od okien plastikowych i aluminiowych nie potrzebuje komór czy przekładek kompozytowych. Poniżej kilka przykładów współpczynnika przenikania ciepła dla okien drewnianych:

Naturo 65 ALU – Uw = 0,99W/m2K;

Naturo 88 – Uw = 0,86W/m2K.

Esperia Life 92 – Uw = 0,80W/m2K.

Ciepłe szyby to ciepłe okno. Okna drewniane szklone są pakietami szybowymi o niemal identycznych parametrach jak w przypadku okien PCV czy Aluminium. Większośc okien które opuszczają granicę naszej działaności wyposażone są w pakiety szybowe o mocno wyśrubowanych parametrach. Pakiet szybowy na który składają się trzy tafle szkła połaczone są przy pomocy ciepłych ramek, a wolne przestrzenie między szybami wypełniane są argonem.

Wytrzymałość powłoki lakierniczej

W supernowoczesnych lakierach wykorzystywane są specjalistyczne procesy. Niemal na każdy element wykonany z drewna nakładane są cztery warstwy lakieru. Warstwa numer jeden odpowiedzialna jest za zabezpieczenie surowego drewna. Kolejna warstwa stanowi formę zabezpieczającego podkładu, na której pojawi się serce powłoki lakierniczej, czyli trzecia warstwa stanowiąca rdzeń całej powłoki lakierniczej. Czwarta warstwa odpowiada za efekt wizualny z którym będziemy mięli do czynienia niemal codziennie. Zastosowane lakiery mają jedną z największych zalet i zarazem często pomijanej, jest to łatwośc dokonywania napraw uszkodzeń powstałych na powierzchni okien podczas wieloletniego użytkowania.