Aktualności

Żaluzje fasadowe jako idealne i jedyne rozwiązanie dla nietypowych kształtów okien trapezowych


Wraz z rozwojem współczesnej architektury, gdzie coraz częściej wybierane są nietypowe formy budynków, pojawiają się wyzwania stawiane przed wykonawcami osłon okiennych. Wszystko za sprawą stosowanych w nowoczesnym budownictwie okien o oryginalnych kształtach, takich jak okna trapezowe, trójkątne czy inne, gdzie tradycyjne rolety bądź żaluzje zwykle pozostają niewystarczające, by odpowiednio i estetycznie przesłonić przeszklenia.

Okna cienkoramowe – innowacyjne rozwiązanie dla nowoczesnego wnętrza


Podążając za obecnymi trendami minimalistycznego wzornictwa, okna cienkoramowe stają się wizytówką nowoczesnej architektury. Ich konstrukcja, wykorzystująca aluminiową ramę o minimalnej szerokości lub pozbawiona widocznych ram okiennych, jest doskonałym przykładem, jak innowacyjne rozwiązania łączą nowoczesność z funkcjonalnością. Okna te stwarzają ogromne możliwości projektowania oraz niepowtarzalne wrażenia z panoramicznego widoku na otwartą przestrzeń. Przyjrzyjmy się bliżej charakterystycznym cechom tego rozwiązania oraz korzyściom ich zastosowania.

Czy warto zainwestować w okna aluminiowe?


Współczesna architektura stwarza ogrom możliwości, dzięki którym możemy cieszyć się funkcjonalnym i pięknym obiektem. Jednym z kluczowych elementów, który wpływa zarówno na estetykę, jak i efektywność energetyczną budynku, są okna, a dokładniej materiał, z którego zostały wykonane. W tym kontekście coraz częściej pojawia się pytanie dotyczące sensowności inwestowania w okna aluminiowe. W niniejszym artykule dokładnie przyjrzymy się temu tematowi, analizując kluczowe cechy i korzyści związane z wyborem okien aluminiowych. Dlatego też, jeśli zastanawiacie się Państwo nad inwestycją w okna aluminiowe, zachęcamy do kontynuowania lektury.

Bezpieczne okna – jakie są najnowsze technologie i co warto wiedzieć?


Bezpieczeństwo domu oraz komfort jego mieszkańców są niezmiernie ważnymi aspektami w dzisiejszym budownictwie, a ich poziom w dużej mierze zależy od wyboru odpowiedniej stolarki okiennej. Dlatego istotne jest, by zwrócić uwagę na konkretne parametry i rozwiązania, które determinują wybór bezpiecznych okien. W niniejszym artykule przedstawimy najbardziej aktualne i efektywne trendy technologiczne w tym zakresie.

Drzwi zewnętrzne Pivot – oryginalne i funkcjonalne rozwiązanie


Rozwijający się rynek budowlany i architektoniczny oferuje coraz więcej nowoczesnych i designerskich rozwiązań, które zdobywają uznanie zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i inwestorów komercyjnych. Jednym z takich innowacyjnych produktów są drzwi zewnętrzne Pivot, które łączą w sobie nie tylko funkcjonalność, ale także oryginalny design. Co sprawia, że są one tak wyjątkowe? Odpowiedź znaleźć można w poniższym artykule.

Ogród zimowy – wyjątkowa przestrzeń do wypoczynku


To miejsce jest jak przytulna oaza w sercu zimy. Otaczające ciepło pomieszczenia i przepuszczane przez przeszklenia promienie słońca sprawiają, że zapominamy o srogiej aurze na zewnątrz. Spędzając czas w przytulnym ogrodzie zimowym, aż trudno uwierzyć, że trwa właśnie zima. Jest to wyjątkowa konstrukcja architektoniczna, która przyniesie nam wiele radości i korzyści - pod warunkiem, że podczas jego tworzenia zadbamy o odpowiednie okna. Najlepszym wyborem będą okna aluminiowe, umożliwiające stworzenie dużych przeszkleń. Przyjrzyjmy się bliżej temu popularnemu w ostatnich latach rozwiązaniu.

Ciche okna, czyli jakie? Jak wybrać okna dźwiękochłonne?


Dom lub mieszkanie jest miejscem, w którym szukamy wytchnienia od codziennego zgiełku. To tutaj pragniemy stworzyć atmosferę swobodnego wypoczynku, gdzie nasze myśli mogą się zrelaksować, a ciało odpocząć po intensywnym dniu. Niestety, nie wszyscy mamy przywilej mieszkania w cichych i malowniczych miejscach. Wielu z nas zmuszonych jest zamieszkiwać tereny obarczone wysokim poziomem hałasu. Z drugiej strony nie musimy pozostawać wobec tego bezradni. Istnieje skuteczny sposób, który pozwala nam ograniczyć, a nawet całkowicie wyeliminować dźwięki dobiegające z zewnątrz. Kluczem do ucieczki od hałasu jest zamontowanie okien, których izolacyjność dźwiękowa jest wyjątkowo wysoka - okien dźwiękoszczelnych.

Okna HS/HST, czyli duże przeszklenia – czy warto?


Wybór odpowiednich okien do naszego domu jest jednym z kluczowych kroków podczas projektowania lub remontu. Odpowiednio dobrany system okienny nie tylko wpływa na estetykę naszego wnętrza, ale także na jego funkcjonalność i efektywność energetyczną. W ostatnich latach coraz większą popularność zyskują okna HS/HST, czyli duże przeszklenia, które wprowadzają do pomieszczeń więcej naturalnego światła i tworzą efektowne połączenie z otoczeniem. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu typowi okien, omówimy ich zasady działania, zalety oraz wady, a także podpowiemy, jak dokonać odpowiedniego wyboru.

Nowoczesna alternatywa rolet, czyli żaluzje fasadowe – co warto wiedzieć?


Żaluzje fasadowe stają się coraz popularniejszym sposobem na regulację ilości światła, wpadającego do wewnątrz budynku, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że korzyści wynikających z ich instalacji jest znacznie więcej. Żaluzje te porównywane są do rolet zewnętrznych, stanowiąc ich nowoczesną alternatywę. Przyjrzyjmy się bliżej temu rozwiązaniu – dzięki temu sam zrozumiesz, że warto zainstalować je w swoim domu bądź biurze.

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać? Na co zwrócić uwagę?


Niezależnie od tego, czy jesteś na etapie budowy domu i wyborze odpowiedniej stolarki drzwiowej, czy też planujesz gruntowny remont i wymieniasz stare drzwi, decyzja dotycząca drzwi zewnętrznych do własnego domu powinna być dobrze przemyślana – drzwi wejściowe są bowiem jednym z najważniejszych elementów domu i odgrywają ważną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa, wygody i wizualnej atrakcyjności budynku. Podejmując ostateczną decyzję warto pamiętać więc o kilku fundamentalnych kwestiach, dzięki którym inwestycja ta należeć będzie do udanych.

Rodzaje rolet zewnętrznych i sposoby ich montażu – jak wybrać?


Obecna różnorodność systemów montażowym rolet zewnętrznych sprawia, że możemy je zastosować zarówno w nowopowstającym budownictwie, jak i w domach oraz innych już istniejących budynkach. Sprawdźmy, spośród jakich czego możemy wybierać i na co najlepiej się zdecydować?

żaluzje fasadowe

Czym są żaluzje fasadowe? Kiedy je wybrać?


W artykule tym omówimy główne zalety żaluzji fasadowych oraz ich zastosowanie, dzięki czemu zyskasz wiedzę na temat tego, jakie korzyści przynosi ich montaż oraz kiedy warto się na nie zdecydować.

Duże okna - czym kierować się przy wyborze okien do nowego domu?

Duże okna – czym kierować się przy wyborze okien do nowego domu?


Czym kierować się przy wyborze produktu, który ma nam posłużyć przez długie lata? Te i inne pytania powinniśmy sobie zadać już na samym początku przygotowania czy kupna projektu. Ma to ogromny wpływ na wytrzymałość struktury oraz walory estetyczne elewacji. Nagłe zmiany wprowadzane do projektu mogą przynieść negatywne skutki w kwestii trwałości budynku, co wiąże się ogromnymi kosztami, a także może wpłynąć na bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.

Konserwacja i pielęgnacja okien - co warto wiedzieć?

Konserwacja i pielęgnacja okien – co warto wiedzieć?


Będąc właścicielem jakiegokolwiek budynku, z pewnością pragniesz, by znajdujące się w nim okna przez jak najdłuższy czas pozostawały w doskonałym stanie. W końcu zainwestowałeś w nie sporo pieniędzy i nie chcesz, by coś złego się z nimi działo. By tak było, konieczna jest ich właściwa pielęgnacja oraz regularna konserwacja. Jednak nie z każdym rodzajem okien postępuje się w identyczny sposób. Podpowiadamy więc, jak odpowiednio zadbać o okna plastikowe oraz okna drewniane.

Okna drewniane czy plastikowe - analiza cech

Okna drewniane czy plastikowe – analiza cech


Stolarka okienna to niezwykle ważny element konstrukcyjny każdej budowy, bowiem od jego wyboru w dużej mierze zależne jest późniejsze użytkowanie budynku – jego funkcjonalność, estetyka, komfort, bezpieczeństwo czy ponoszone koszty eksploatacji. Ich wybór zwykle nie jest łatwy, a inwestorzy szukają i liczą na rzetelne podpowiedzi, tym bardziej, że na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat raz na rynku królowały okna drewniane, by później zostać wypartymi przez okna plastikowe. A jak jest dzisiaj?

Programowanie rolet


Posiadasz nasze rolety? Sprawdź jak samodzielnie: ustawić położenie krańcowe z pilota, skorygować pozycje krańcowe z pilota, zmienić kierunek pracy rolety, wczytać pierwszy nadajnik / pilot oraz jak dodać kolejny nadajnik /pilot

W jaki sposób obniżyć koszty ogrzewania domu? Czy można to zrobić za pomocą okien?


To bardzo często zadawane pytanie podczas budowy domu. Przez okna może dochodzić do strat ciepła sięgających nawet 30%. Jednym ze sposobów na cieplejszy dom jest wybór odpowiedniego systemu okiennego oraz profesjonalnego montażu.

Mity na temat okien drewnianych


Nic dziewnego że okna drewniane mogą mieć złe skojarzenia. Przez wiele lat produkowano okna drewniane z wieloma wadami konstrukcyjnymi. Takich okien już nie oferujemy i nie montujemy. Teraz czas na coś nowego, coś przełomowego i innowacyjnego.

Okno przesuwne HST z wąskim słupkiem, tego jeszcze nie było!


Nasza oferta okien przesuwnych rozszerzyła się o Ultraglide MAX Light Monorail od producenta profili Aliplast. To ciepły system podnoszono-przesuwny o dużym potencjale. Konstrukcja charakteryzuje się obecnością w konstrukcji minimum jednego stałego przeszklenia. Szklenie części stałej odbywa się od zewnątrz.