Aktualności

Rodzaje rolet zewnętrznych i sposoby ich montażu – jak wybrać?


Obecna różnorodność systemów montażowym rolet zewnętrznych sprawia, że możemy je zastosować zarówno w nowopowstającym budownictwie, jak i w domach oraz innych już istniejących budynkach. Sprawdźmy, spośród jakich czego możemy wybierać i na co najlepiej się zdecydować?

żaluzje fasadowe

Czym są żaluzje fasadowe? Kiedy je wybrać?


W artykule tym omówimy główne zalety żaluzji fasadowych oraz ich zastosowanie, dzięki czemu zyskasz wiedzę na temat tego, jakie korzyści przynosi ich montaż oraz kiedy warto się na nie zdecydować.

Duże okna - czym kierować się przy wyborze okien do nowego domu?

Duże okna – czym kierować się przy wyborze okien do nowego domu?


Czym kierować się przy wyborze produktu, który ma nam posłużyć przez długie lata? Te i inne pytania powinniśmy sobie zadać już na samym początku przygotowania czy kupna projektu. Ma to ogromny wpływ na wytrzymałość struktury oraz walory estetyczne elewacji. Nagłe zmiany wprowadzane do projektu mogą przynieść negatywne skutki w kwestii trwałości budynku, co wiąże się ogromnymi kosztami, a także może wpłynąć na bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.

Konserwacja i pielęgnacja okien - co warto wiedzieć?

Konserwacja i pielęgnacja okien – co warto wiedzieć?


Będąc właścicielem jakiegokolwiek budynku, z pewnością pragniesz, by znajdujące się w nim okna przez jak najdłuższy czas pozostawały w doskonałym stanie. W końcu zainwestowałeś w nie sporo pieniędzy i nie chcesz, by coś złego się z nimi działo. By tak było, konieczna jest ich właściwa pielęgnacja oraz regularna konserwacja. Jednak nie z każdym rodzajem okien postępuje się w identyczny sposób. Podpowiadamy więc, jak odpowiednio zadbać o okna plastikowe oraz okna drewniane.

Okna drewniane czy plastikowe - analiza cech

Okna drewniane czy plastikowe – analiza cech


Stolarka okienna to niezwykle ważny element konstrukcyjny każdej budowy, bowiem od jego wyboru w dużej mierze zależne jest późniejsze użytkowanie budynku – jego funkcjonalność, estetyka, komfort, bezpieczeństwo czy ponoszone koszty eksploatacji. Ich wybór zwykle nie jest łatwy, a inwestorzy szukają i liczą na rzetelne podpowiedzi, tym bardziej, że na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat raz na rynku królowały okna drewniane, by później zostać wypartymi przez okna plastikowe. A jak jest dzisiaj?

Programowanie rolet


Posiadasz nasze rolety? Sprawdź jak samodzielnie: ustawić położenie krańcowe z pilota, skorygować pozycje krańcowe z pilota, zmienić kierunek pracy rolety, wczytać pierwszy nadajnik / pilot oraz jak dodać kolejny nadajnik /pilot

W jaki sposób obniżyć koszty ogrzewania domu? Czy można to zrobić za pomocą okien?


To bardzo często zadawane pytanie podczas budowy domu. Przez okna może dochodzić do strat ciepła sięgających nawet 30%. Jednym ze sposobów na cieplejszy dom jest wybór odpowiedniego systemu okiennego oraz profesjonalnego montażu.

Mity na temat okien drewnianych


Nic dziewnego że okna drewniane mogą mieć złe skojarzenia. Przez wiele lat produkowano okna drewniane z wieloma wadami konstrukcyjnymi. Takich okien już nie oferujemy i nie montujemy. Teraz czas na coś nowego, coś przełomowego i innowacyjnego.

Okno przesuwne HST z wąskim słupkiem, tego jeszcze nie było!


Nasza oferta okien przesuwnych rozszerzyła się o Ultraglide MAX Light Monorail od producenta profili Aliplast. To ciepły system podnoszono-przesuwny o dużym potencjale. Konstrukcja charakteryzuje się obecnością w konstrukcji minimum jednego stałego przeszklenia. Szklenie części stałej odbywa się od zewnątrz.