Realizacja – Projekt Kameralny 4

Okna aluminiowe RAL 9005

Czarne okna aluminiowe Aluprof MB 104 Passive w kolorze RAL 9005 w wersji gładkiej. Projekt w którym wykorzystaliśmy okazję do zastosowania aż trzech okien przesuwnych HST na profilu Aluprof MB 77 HS Monorail. Tradycyjnie w naszej realizacji nie mogło zabraknąć ciepłego montażu trzy-warstwowego. Zobaczcie jak prezentują się nasze okna z montażem na przykładzie projektu Kameralny 4.

Izolacja dookoła okien wykonana za pomocą: membrany wewnętrznej paroizolacyjnej, membrany poroprzepuszczalnej zewnętrznej i piany niskorozprężnej zamknietej w środku między dwiema membranami. Aby zwiększyć jakość połaczenia między wspomnianymi membranami a murem zastosowaliśmy imregnat oraz primer zaaplikowany na wcześniej przygotowany mur. Wyprostowanie części szpalet i wygładzenie otworów okiennych, drastycznie poprawia jakość montażu. Dla wyeliminowania strat ciepła w dolnych partiach okien wykorzystaliśmy podwaliny wykonane z twardego i ciepłego klinarytu. Dzięki takiemu zabiegowi, przemarzanie w okolicach progu jest niemal niemożliwe. Dla uzyskania maksymalnych parametrów okien od zewnątrz wyklejone zostały fartuchy EPDM. Materiał graniczający przenikanie wilgoci z zewnątrz do środka w miejscach znajdujących się poniżej progu drzwi balkonowych czy okien przesuwnych.

Kameralny 4 to projekt wykonany na bazie znanego już wcześniej projektu domu Kameralny 1. Bryła przypomina kształt litery L co bardzo ułatwia wybór miejsca na taras. Wyjście na taras możliwe jest z wielu miejsc. Na przykładzie owej realizacji są to trzy okna przesuwne HST oraz drzwi balkonowe. W projekcie przewidziano garaż dwustanowiskowy do którego świetnie pasuje szeroka brama garażowa. Projekt Kameralny 4 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. W projekcie połączono jadalnię z salonem, dzięki czemu strefa dzienna staje się centrum rodzinnego życia. Opisywane miejsce jest bardzo mocno doświetlane przez narożne okna.

Sprawdź kategorie

Drzwi
Drzwi

Drzwi

okna
okna

okna

rolety
rolety

rolety