Realizacja – Projekt Archon – Kameralny 4

Okna aluminiowe RAL 9005

Czarne okna aluminiowe Aluprof MB 104 Passive w kolorze RAL 9005 w wersji gładkiej. Projekt w którym wykorzystaliśmy okazję do zastosowania aż trzech okien przesuwnych HST na profilu Aluprof MB 77 HS Monorail. Tradycyjnie w naszej realizacji nie mogło zabraknąć ciepłego montażu trzy-warstwowego. Zobaczcie jak prezentują się nasze okna z montażem na przykładzie projektu Kameralny 4.

Izolacja dookoła okien wykonana za pomocą: membrany wewnętrznej paroizolacyjnej, membrany paroprzepuszczalnej zewnętrznej i piany nisko rozprężnej zamkniętej w środku między dwiema membranami. Aby zwiększyć jakość połączenia między wspomnianymi membranami a murem zastosowaliśmy impregnat oraz primer zaaplikowany na wcześniej przygotowany mur. Wyprostowanie części szpalet i wygładzenie otworów okiennych, drastycznie poprawia jakość montażu. Dla wyeliminowania strat ciepła w dolnych partiach okien wykorzystaliśmy podwaliny wykonane z twardego i ciepłego klinarytu. Dzięki takiemu zabiegowi, przemarzanie w okolicach progu jest niemal niemożliwe. Dla uzyskania maksymalnych parametrów okien od zewnątrz wyklejone zostały fartuchy EPDM. Materiał ograniczający przenikanie wilgoci z zewnątrz do środka w miejscach znajdujących się poniżej progu drzwi balkonowych czy okien przesuwnych.

Kameralny 4 to projekt wykonany na bazie znanego już wcześniej projektu domu Kameralny 1. Bryła przypomina kształt litery L co bardzo ułatwia wybór miejsca na taras. Wyjście na taras możliwe jest z wielu miejsc. Na przykładzie owej realizacji są to trzy okna przesuwne HST oraz drzwi balkonowe. W projekcie przewidziano garaż dwustanowiskowy do którego świetnie pasuje szeroka brama garażowa. Projekt Kameralny 4 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. W projekcie połączono jadalnię z salonem, dzięki czemu strefa dzienna staje się centrum rodzinnego życia. Opisywane miejsce jest bardzo mocno doświetlane przez narożne okna.

Nasze realizacje

Sprawdź kategorie

Drzwi
Drzwi

Drzwi

okna
okna

okna

rolety
rolety

rolety